Floortime İstanbul Akademi

UZMANLARA ULAŞIN


Buket Özensoy

BUKET ÖZENSOY

Klinik Psikolog

Koç Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) lisans eğitimini 2017 yılında bitirmiştir. Lisans eğitimi boyunca, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, çeşitli psikolojik danışmanlık merkezleri ve anaokullarında çalışmıştır.

2015-2017 yılları arasında Koç Üniversitesi Psikoloji Departmanı’nda asistanlık yapmıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini 2019 yılında Işık Üniversitesi’nde “Ebeveyn Tutumlarının ve Bağlanma Biçimlerinin Yeme Bozuklukları ile İlişkisi” çalışması ile tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Yüksek lisans eğitimi esnasında çocuk merkezli oyun terapisi, deneyimsel oyun terapisi, çocuk ve ergenler için bilişsel davranışçı terapi, pass bilişsel müdahale programı, çocuk ve ergenler için şema terapi, eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Çocuk değerlendirme testleri ve DIR® Floortime™ 101 başlangıç düzeyi eğitimini almıştır. 2018-2019 yıllarında Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde ve özel bir çocuk terapi merkezinde çalışmıştır.

DIR® Floortime™ Temel Düzey 201 Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir. Çocuklarla bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları yapmak için, Sosyal Beceri Çocuk Eğitimi’ni (SOBECE) almıştır. Klinik psikolog olarak çocuklarla ve ergenlerle çalışmaktadır.