Floortime İstanbul Akademi

UZMANLARA ULAŞIN


Eda Örengül

Eda ÖRENGÜL

Ergoterapist

Lise eğitimini 2003-2007 yılları arasında Çankırı Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde tamamladı.

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümünden “şeref öğrencisi” olarak mezun oldu.

Üniversite eğitimi boyunca çeşitli alanlarda uygulamalı çalışmalarda bulundu. Hacettepe Üniversitesi Duyu Bütünlüğü Ünitesi’nde yaygın gelişimsel bozukluğu, nörolojik problemi olan çocuklarla duyu bütünlüğü tedavisi uygulamaları, günlük yaşam aktiviteleri eğitimi, ince ve kaba motor becerilerin gelişimi, aile eğitimi, akademik becerilerin gelişimi konularında pratik uygulamalarda bulundu. Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Ergoterapi Kliniği’nde yaygın gelişimsel bozukluğu olan, nörolojik problemi olan, down sendromu ve zihinsel geriliği olan farklı gelişim gösteren çocuklarla duyu bütünlüğü tedavisi, günlük yaşam aktiviteleri eğitimi, kaba ve ince motor becerileri, grup eğitimi, aile eğitimi, akademik becerilerin gelişimi konularında uygulamalı olarak çalıştı. Hacettepe Üniversitesi Mesleki Rehabilitasyon Kliniği’nde nörolojik ve ortopedik problemi olan yetişkinlerde günlük yaşam aktiviteleri eğitimi, kognitif rehabilitasyon, mesleki rehabilitasyon alanlarında uygulamalı çalışmalar yaptı. Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde şizofreni tanısı almış ve diğer psikolojik problemleri olan kişilerde günlük yaşam aktiviteleri eğitimi, kognitif rehabilitasyon, iletişim ve sosyal beceri alanlarında uygulamalı çalışmalarda bulundu. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji ve geriatri alanlarında ergoterapi uygulamaları yaptı.

“Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Yüksekokulu’ndaki Engelli ÖğrencilerinTuvalete Erişimlerinin İncelenmesi” başlıklı lisans bitirme teziyle mezun oldu. Aralık 2018’den beri Nino Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde Pediatrik Ergoterapi alanında çalışmaya devam etmektedir.

SEMİNERLER, KONGRELER ve EĞİTİMLER
2018……….CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Uluslararası Sertifika Kursu Modül 4-5
2018……….CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Uluslararası Sertifika Kursu Modül 2-3
2018……….CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Uluslararası Sertifika Kursu Modül-1
2017 DIR Floortime (101) Başlangıç Düzeyi Kursu, Çiğdem ERGÜL, İstanbul
2016 Otizmin Hafif ve Silik Şekilleri Semineri, Yankı YAZGAN, İstanbul
2015 Duyu Bütünleme Sürecini Anlamak, Aymen BALIKÇI, İstanbul
2015 II. Ulusal Ergoterapi Ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi, Ankara
2015 Görme Rehabilitasyonunda Güncel Yaklaşımlar, Ankara
2015 Toplumsal Farkındalık Kongresi, Ankara
2014 I. Ulusal Ergoterapi Ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi, Ankara
2013 Hacettepe Üniversitesi 1. Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi, Ankara
2013 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uluslararası Katılımlı Ergoterapi Ve Rehabilitasyon Kongresi, Ankara
2012 Hacettepe Mezunlar Derneği Kariyer Günleri, Ankara