Floortime İstanbul Akademi

UZMANLARA ULAŞIN


Elif Gözen

ELİF ÖZEN


Meslek: Uzman Psikolojik Danışman
Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans (2015-2018)
Utrecht University, Psikoloji, Hollanda (2013)
Boğaziçi Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans (2009-2014)

Profesyonel Geçmişi
Elif Özen, 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Üniversite yılları sırasında, Çocuk Dostu İstanbul projesinde Kağıthane, Beyoğlu ve Levent’teki devlet okullarına giderek çocuklarla çalışmıştır. Bunun yanında, Üstün Zekalılar Merkezi’nin hafta sonu ve yaz kurslarında üstün yetenekli öğrencilerle beraber çalışmış, onların gelişimsel takibini yapmıştır. 2013 – 2014 yılları arasında hem özel bir danışmanlık merkezinde hem de özel bir okulda stajını yapmıştır. 2016 yılında Mind & More danışmanlık tarafından yürütülen Bilişsel Beceri Eğitim Programında çocuklarla beraber akademik temelli bireysel çalışmalar yapmıştır. 2014 – 2016 yılları arasında, Istanbul International School'da okul psikolojik danışmanı olarak çalışmıştır.

2015 yılında kabul edildiği Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü yüksek lisansını “Ortaokulda Cinsiyete Bağlı Kalıp Yargılar ve Benlik Algısı: Anne ve Çocuk Bildirimlerinin Karşılaştırılması” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

2016 yılından itibaren Nino Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezinde psikolojik danışman olarak çalışmaktadır.

Eğitimler
• 2014 yılında, Padem tarafından verilen Psikolojik Testler eğitiminde, Bender-Gestalt Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Gessell Gelişim Testi eğitimini almıştır.
• 2015 yılında İskender Savaşır tarafından verilen Psikanalize Kısa Bir Giriş seminerlerine katılmıştır.
• Altis Danışmanlık Merkezi’nde verilen “Sosyal Becerilerde Oyunların Kullanılması” ve “Yönetici İşlev Sorunları için Eğitim Programı” eğitimlerine katılmıştır.
• Yüksek lisansı sırasında, Prof. Dr. Kadir Özer’den Bilişsel Varoluş Terapisi (BVT) eğitimi almıştır ve bir sene boyunca süpervizyon altında, ergen ve genç yetişkinlerle uygulamalarda bulunmuştur.
• Eylül 2016 yılında ICDL tarafından verilen online Floortime 101 eğitimi almıştır. Şubat 2017’de Çiğdem Ergül tarafından verilen Floortime 201 eğitimini tamamlayarak Floortime terapisti olmaya hak kazanmıştır.
• Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi eğitimini almıştır.
• Şubat 2017’de Defne Arouba Akpınar tarafından verilen Bilişsel Beceri Eğitim Programı eğitimine katılmıştır.
• İstanbul Üniversitesi tarafından verilen Cognitive Assessment System (CAS) eğitimini tamamlamıştır.
• Eylül 2018’de Uzm. Fzt. Yeşim Ünveren tarafından verilen Duyu Bütünleme Terapisinin Nörobiyolojik Temelleri (Teori) kursuna katılmıştır.