Floortime İstanbul Akademi

UZMANLARA ULAŞIN


Ferda İlk

Ferda İLK

Ergoterapist

Eğitim
2019 yılında Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümünden "Huzurevinde Kalan Farklı Geriatrik Gruplarda Serbest Zaman Aktivitesinin Görsel Motor Organizasyon ve Uyku Kalitesi Üzerine Etkisi" adlı lisans bitirme teziyle mezun oldu.

Öğrenimi sırasında Günışığı Çocuk Merkezinde 2 sene boyunca zorunlu ve gönüllü stajlarını yaptı. Bununla birlikte Kidzone Çocuk Merkezi, Biruni Üniversitesi Duyu Kliniği, Zeytinburnu AKDEM, Özel Aktif Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bağcılar Engelliler Sarayı ve Kazım Özalp İlköğretim Okulu gibi staj yerlerinde disleksi, diskalkuli, otizm, yaygın gelişimsel bozukluklar, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu, mental reterdasyon, down sendromu, serebral palsili çocuklarla pratik uygulamalar yapmıştır.

Darülaceze huzurevinde kognitif rehabilitasyon üzerine, Ornöram Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde el rehabilitasyonu üzerine çalışmalar yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında psikiyatrik hastalarla günlük yaşam becerileri ve ergoterapi alanında çalışmalarda bulundu. Bahçelievler RAM'da çalışanların postür değerlendirmelerini yapıp ofis ergonomisi üzerine çalışmalar yapmıştır.

Ev Okulu Derneği'nin ilk ergoterapistlerinden biri olarak içinde üstün zekalı çocukların da bulunduğu çocuklarla Dünya Vatandaşlığı Atölyeleri, Doğada Bir Gün, Evde Eğitim Zirvesi, Çocuk Zirvesi gibi etkinliklerde çocuklara ve ailelere rehberlik yapmıştır. Aynı zamanda dernek kapsamında çocuklara ev ziyaretleri yapıp postüral değerlendirme, kas kuvveti ve esnekliği değerlendirmesi ve ev ergonomisi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

1 Temmuz 2019’dan itibaren Günışığı Çocuk Merkezi’nde Ergoterapist/Duyu Bütünleme Terapisti olarak çalışmaya devam etmektedir. DIR Floortime eğitimini tamamladıktan sonra Çiğdem Ergül’ün süpervizyonluğunda “Minikler Oyuna” adlı Floortime grubunda yer almaktadır.

Katıldığı Kurslar ve Kongreler
-DIR/FLOORTIME (201) TEMEL DÜZEY, 08.09.2019-10.11.2019, İstanbul - Çiğdem Ergül, M.S.
-KLİNİK REFLEKSOLOJİ VE BİLGİSAYARLI AYAK ANALİZİ EĞİTİMİ, 27-28 Ekim 2018, Biruni Üniversitesi Yar. Doç. Dr. Başar Öztürk
-İŞARET DİLİ EĞİTİMİ, 2017-2018 Biruni Üniversitesi
-AKIL VE ZEKA OYUNLARI, 2019, Ev Okulu Derneği, Mehmet Hilmi Eren
-BEYİN JİMNASTİĞİ, 2019, Ev Okulu Derneği, Ayşegül Yazır
-YARATICI DRAMA, 2019, Ev Okulu Derneği, Semra Aydın
-Hacettepe Üniversitesi 3. Uluslararası Ergoterapi Kongresi
-1. Uluslararası Davranış Analizi Konferansı
-Duyu Bütünleme Bozukluklarına Multidisipliner Yaklaşım Kongresi
-Biruni Üniversitesi Ergoterapi Sempozyumu
-Ebeveyn Davranışları Semineri
-Down Sendromunda Ergoterapi ve Multidisipliner Yaklaşım Semineri
-Ergoterapi ve Rehabilitasyon Kapanış Kongresi
-Diz Altı Protez Uygulaması ve Vaka Sunumu Sempozyumu
-Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Sempozyumu