Floortime İstanbul Akademi

UZMANLARA ULAŞIN


İpek Sarıkaya

İPEK SARIKAYA


Meslek: Psikolojik Danışman
​Boğaziçi Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi, Örgütsel Davranış Anabilim Dalı'nda almıştır. Davranış Bilimcisi unvanını, "Psikolojik Dayanıklılık Düzeyi ile Çatışma Yönetimi Stilleri Arasındaki İlişki" konulu tezi ile almaya hak kazanmıştır.  

​Yard. Doç. Dr. Tamer Ergin tarafından verilen 5-17 yaş arası çocukların bilişsel işlemlerini değerlendirmek amacıyla geliştirilen CAS (Cognitive Assessment System) eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Sertifikalı bir CAS uygulayıcısıdır. Aynı zamanda, öğrenme ve öğrenme sorunlarına yeni bir bilişsel yaklaşım getiren ve bireysel eğitime gereksinimi olan çocukların desteklenmesini amaçlayan PASS Bilişsel Müdahale Eğitim Programı'na katılmıştır. PASS Müdahale Programı hazırlayıcısı ve uygulayıcısıdır. 

5-18 yaş arası çocuk ve ergenlerin öğrenme performanslarının geliştirilmesine ve akademik başarılarının artırılmasına yönelik çalışmaktadır. Dikkat eksikliği ve öğrenme sorunları gibi alanlar başta olmak üzere çocuğun bilişsel yetkinliklerini geliştirmeye yönelik çalışmaktadır. DIR Floortime eğitimine, bilişsel gelişim müdahale programlarının temelini, DIR Floortime felsefesi üzerine yapılandırma amacıyla başlamıştır. Çocuk ve ergenlerde kaygı durum bozukluğuna ve sosyal becerilerin gelişimine yönelik çalışmaktadır. Kendisinin yapılandırdığı psikolojik dayanıklılık ve duygusal zekâ gelişimine yönelik müdahale programları vardır. Aynı zamanda, ebeveyn danışmanlığı hizmeti vermektedir. 

Üniversite eğitimleri öncesinde gençlere psikolojik danışmanlık odaklı kariyer danışmanlığı vermektedir. 

İpek Sarıkaya evli ve üçüz annesidir. Biliş Danışmanlık kurucusudur.